whatsap
info@ozelevdebakim.com      05449162121
İSTANBUL AVRUPA ve ANADOLU YAKASINA HİZMET VERMEKTEYİZ Evde Pansuman Hizmetleri

Evde Pansuman Hizmetleri

Pansuman bir yaranın steri hale getirilmesi amacıyla belirli aralıklarda yapılan bir işlemdir. Yaralara dışarıdan gelebilecek enfeksiyonları önlemek ve oluşabilecek tahrişlerden korumak amacıyla yaradan çıkan kan, irin gibi maddeleri emmeye ve kanayan yerlerin etrafını sarmak için kullanılan steril gaz ve pamuğun kullanıldığı tıbbi işlemdir.

Pansuman; genel olarak yara tedavisi demektir. Yaraların mikroplardan temizlenmesi ve korunması için yapılan tıbbi yıkama ve örtme işlemine verilen isimdir.

Yapılan pansuman yaranın durumuna göre değişmektedir. Ağır yaralarda pansumanlar sağlık personelleri tarafından yapılmalıdır. Tedavileri ev sürecinde devam eden ya da evlerinde tedavi görmek isteyen hastalarımıza eve pansuman hizmeti vermekteyiz.

Evde Pansuman Hizmeti olarak hastalarımıza ameliyat sonrası pansuman hizmeti, yaralanma sonrası pansuman hizmeti, açık ve kapalı yaralar için pansuman hizmeti deneyimli personellerimiz tarafından verilmektedir. Pansuman yapılmadan önce hastamızın yarası temizlenir. Daha sonra hastamızın yarası gazlı bez ya da gaz sponç ile sarılarak kapatılır. Eve pansuman hizmeti böylece hastamıza verilmiş olunur.

Evde Pansuman Hizmet olarak yara iyileşmesinin iyi, çabuk ve iz bırakmadan olması için bölgede ki ölü doku ve mikroorganizmaların bölgeden temizlenmesi ve yara bölgesinin dış ortamdan enfeksiyon riskine karşı korunması gerekmektedir. Pansuman hizmetini veren personellerimiz öncelikle hastalarımıza yapacakları işlem ile ilgili bilgi verirler. Ardından bölgede bulunan ölü dokuyu mikroorganizmalara karşı gerekli tıbbi malzemeler ile temizlerler. Ardından personellerimiz bölgeyi gazlı bez ile sararak hastanın yarasında enfeksiyon oluşumunu engellerler. Pansuman sonrası yaranın gözlemi ve takibi yine bizim tarafımızca verilen bir hizmettir.

Kimi zaman yaranın olduğu bölge ve yaranın durumuna göre pansumanın açık kalması gerekmektedir. Bunların tamamı sağlık ekibimiz tarafından profesyonel bir şekilde yapılmaktadır. Evde pansuman hizmeti deneyimli ve eğitimli sağlık çalışanlarımız tarafından yapılmaktadır. Evde pansuman hizmetlerimizi verirken ortamın ve yara bölgesinin sterilliği ve yara bölgesine uygulanan pansumanın takibi sağlık ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Ameliyat sonrası yapılması gereken pansuman steril bir şekilde uzman ekibimiz tarafından profesyonel olarak yapılmaktadır.

Evde Pansuman Hizmeti Hastalarımızın her gün sağlık kuruluşlarına gitmesine gerek kalmadan uzman ekibimiz evde sağlık hizmetleri ile evde pansuman hizmeti vermekteyiz.

Çalışma Saatleri
  • Pazartesi 08:00 - 08:00
  • Salı 08:00 - 08:00
  • Çarşamba 08:00 - 08:00
  • Perşembe 08:00 - 08:00
  • Cuma 08:00 - 08:00
  • Cumartesi - Pazar 08:00 - 08:00

Arama Terimleri