whatsap
info@ozelevdebakim.com      05449162121
Biz Kimiz
Çalışma Saatleri
  • Pazartesi 08:00 - 08:00
  • Salı 08:00 - 08:00
  • Çarşamba 08:00 - 08:00
  • Perşembe 08:00 - 08:00
  • Cuma 08:00 - 08:00
  • Cumartesi - Pazar 08:00 - 08:00

Sağlığınız Bizim için Değerli

Biz Kimiz?

Evde sağlık hizmeti, teşhis ve tedavi sonrası bakım sürecinde, kronik bir hastalığın takibinde ya da herhangi bir sağlık problemi olmaksızın koruyucu sağlık hizmetlerinin verilmesi sürecinde ihtiyaç sahiplerine kendi ortamlarında sağlık bakımı hizmetinin sunulması demektir.

Dünya Sağlık Örgütü evde bakımı “Profesyonel sağlık çalışanları tarafından veya hastabakıcı gibi informal tarzda yetişmiş bireyler tarafından hastaya kendi ev ortamında bakım hizmetinin verilmesi” olarak tanımlamıştır.

Evde Bakım Hizmeti, günümüzde amatörce, bilinçsizce ve yetkinliği olmayan kişiler tarafından maalesef yapılmakta ve buna bağlı olarak Evde Bakım Hizmeti alan bireylerde çoğu kez geri döndürülemeyen hasarlar(iyileşmeyen yatak[Bası] yarası, Yetersiz ilaç bilgisi, bilinçsiz aspirasyon, bilinçsiz yapılan hijyenik bakım, enfeksiyon, ve hatta ölüm) meydana gelmektedir.

Bakıma katılan bireyler’de deneyimsiz ekiplerin bu amatörlüğünden dolayı bakım sürecinden uzaklaştırılmaktadırlar. Doğru olan ise evde bakım’a ihtiyacı olan bireyin , psikososyal durumu düşünüldüğünde de yakınlarının ve ailesinin’de bakıma katılması ve desteklenmesi kaçınılmazdır. 20 Yıllık deneyimimiz ile, riskleri en aza indirerek Birey’e önce “ZARAR VERME” bilinci ile, değerlendirme bakım ve tedavi süreçleri özenli olarak bireyin durumuna özel olarak planlanır ve uygulanır. Bu nedenle deneyimi ve yetkinliği olmayan kişilerden hizmet almak üzücü sonuçlar doğuracaktır. Hasta birey ya da bakıma muhtaç bireyler için en doğru kararı birlikte verelim.


Biz-Kimiz Logo